Apel Rektor WSE do wszystkich biorących udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Apel Rektor WSE do wszystkich biorących udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet

Apel Rektor WSE do wszystkich biorących udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet

Szanowni Państwo,

Drodzy Studenci, Słuchacze i Współpracownicy,

W ostatnich dniach Polskę obezwładnioną i sponiewieraną przez pandemię Covid-19 rozpala ogromny konflikt, wywołany decyzją organu pełniącego funkcję Trybunału Konstytucyjnego. Wiem, że część z Was czynnie protestuje przeciwko tej decyzji, część natomiast się z nią zgadza.

Jestem głęboko zaniepokojona napiętą sytuacją w naszym kraju, szczególnie zaś w kontekście wystąpienia wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego, które odbieram jako nieodpowiedzialne i cyniczne eskalowanie społecznego napięcia.Zwracam się do Was z błagalną prośbą – nie dajcie się sprowokować, nie dajcie się wciągnąć w tę narrację wojny domowej. Polacy są wspaniałym i mądrym narodem – nie możemy pozwolić, aby władza napuszczała jednych Polaków, na drugich! Aby prowokowała do konfliktu, zamiast dążyć do jego rozwiązania!

Moi Drodzy,

Jako Rektorka, w tych trudnych dniach apeluję do Was, abyśmy nadal, niezależnie od dzielących nas poglądów, tworzyli WSPÓLNOTĘ, której najwyższymi wartościami są RÓŻNORODNOŚĆ, WOLNOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, co nas łączy!

Wszystkich, którzy biorą udział w protestach i manifestacjach proszę o zachowanie godne członków społeczności akademickiej. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

I zawsze pamiętajcie słowa Naszego Patrona, ks. J. Tischnera: „Tym, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze, jest miłość”.

dr. hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. WSE
Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.