Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów - Wyższa Szkoła Europejska Kraków
Slider
Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów

Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów

Fundacja Wspierania Inicjatyw Studentów i Absolwentów, została ustanowiona przez: Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w 2014 r.

Fundacja podejmuje działania wspierające edukację, promocję uczenia się przez całe życie, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, ale przede wszystkim wspiera inicjatywy studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Od 2018 r. FWISIA współpracuje z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera (WSE) przy realizacji projektu „WSE: Uniwersytet Młodego Studenta”. Celem projektu jest rozwój u ponad 400 uczennic i uczniów (w wieku 6-18 lat) kompetencji kluczowych, odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. W 2020 roku realizacja projektu została zawieszona z powodu pandemii wirusa Covid-19. Organy nadzorujące szkoły biorące udział w projekcie, w obawie o zdrowie uczniów i nauczycieli, rezygnowały z realizacji zajęć stacjonarnych. Ze względu na praktyczny charakter tych zajęć (teatralne, kulinarno-lingwistyczne, doświadczalne itp.), nie było możliwości zrealizowania ich w formie on-line. W efekcie wystąpienia tych utrudnień realizacja projektu została przedłużona do końca lipca 2023 r. Głównym zadaniem FWISIA w projekcie jest współpraca w zakresie rekrutacji uczestników (uczennic, uczniów szkół podstawowych i średnich) oraz konsultacje merytoryczne realizowanych programów zajęć.

W 2019 r. Fundacja zrealizowała projekt pn. „Festiwal Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR” dofinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych p.n. „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. Festiwal Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR to przedsięwzięcie związane z organizacją inicjatywy edukacyjnej o charakterze interaktywnym – prelekcje, warsztaty i wystawa prac studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Realizując swoje cele statutowe FWISIA nawiązała współpracę z Fundacją ARCHIPELAG, która w styczniu 2020 r. zaprosiła grupę studentów WSE, z kierunku Psychologia do udziału w warsztacie dla rodziców dzieci z FASD nt. „Kryzysy w życie dzieci i młodzieży”. Studenci mieli również możliwość uczestnictwa w kolejnych warsztatach tj.: „Samoocena dzieci i młodzieży”, „Rozmowa z dzieckiem/nastolatkiem w kryzysie”, „Relacje rodzica i ucznia ze szkołą” , które jednak z uwagi na ogłoszenie pandemii zostały zrealizowane jako szkolenia VOD.

W październiku 2020 r. FWISIA zrealizowała projekt pt. “Budujemy mosty dla pana starosty!” w ramach konkursu grantowego “Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego. Celem projektu było przybliżenie grupie małopolskich uczniów sylwetki wybitnego Polaka, inżyniera mostowego Rudolfa Modrzejewskiego z wykorzystaniem warsztatów wiedzy oraz międzyszkolnego konkursu wiedzy w formule opartej na młodzieżowym teleturnieju pt. “Budujemy mosty dla pana starosty!”. Projekt miał być realizowany w siedzibie Uczelni, we współpracy ze studentami WSE, jednakże z uwagi na kolejne ograniczenia z powodu pandemii został zrealizowany on-line.

W 2021 r. FWISIA nawiązała współpracę z Fundacją Pokolenie Zmian w ramach projektu „Studenci Maturzystom”. To inicjatywa stworzona z myślą o współpracy studentów i absolwentów WSE z uczniami szkół średnich przygotowujących się do matury. Wolontariusze prowadzili zajęcia online z poszczególnych przedmiotów maturalnych, między innymi: matematyki, języka polskiego oraz angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, tym samym zdobywając doświadczenie w zakresie nauczania.

MASZ PYTANIA?

tel: tel.: 12 683 24 63 (74)
e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.