dr Roksana Ulatowska - Kraków - Wyższa Szkoła Europejska
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
dr Roksana Ulatowska

dr Roksana Ulatowska

dr Roksana Ulatowska
Dziekan Kolegium Nauk Społecznych i Humanistycznych

Absolwentka psychologii na Wydziale Psychologii UJ oraz podyplomowego studium Metody Badań Społecznych w Przedsiębiorstwach. Doktorat obroniła w 2013 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Tematem jej rozprawy doktorskiej były bariery kreatywności w organizacji. Jej zainteresowania naukowe to: bariery kreatywności, przemysły kreatywne, diagnoza klimatu organizacyjnego oraz motywowanie, przywództwo edukacyjne i wartości w edukacji. Autorka narzędzia do diagnozy inhibitorów twórczości. Prowadzi treningi twórczego myślenia dla dzieci i dorosłych, jest zdania, że każdy człowiek ma niewykorzystane rezerwy potencjału twórczego.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu badań, współpracując w zakresie projektów jakościowych i ilościowych z organizacjami pozarządowymi i firmami m.in. OTR Global, Skanska, British Petroleum, Danish Technical Institute, One World Research, Unilever, Just Worldwide. Brała udział w wielu projektach badawczych, wśród których najważniejsze to “Postawy młodzieży polskiej wobec Żydów” oraz “Alternatywne metody nauczania w przezwyciężaniu uprzedzeń etnicznych” finansowane w ramach BŚ ze środków UJ oraz w ramach grantu przez The Open Society Foundation. Kierowała pracami grupy badawczej, która zajmowała się rozwojem rynku audiowizualnego w Małopolsce. Badania te zaowocowały wydaniem raportu “Innowacje i nowe technologie przemysłów kreatywnych. Perspektywy rozwoju rynku audiowizualnego w Małopolsce”.

Była ekspertką, trenerką i redaktorką w projekcie “Przywództwo edukacyjne, którego celem było zreformowanie systemu przygotowania i doskonalenia kadr kierowniczych dla szkół i placówek edukacyjnych w Polsce.” W efekcie tej pracy powstały trzy cykle kształcenia dla rożnych grup docelowych.

W Wyższej Szkole Europejskiej prowadzi zajęcia, m.in. z psychologii kreatywności, metodologii badań społecznych, badań rynkowych oraz psychologii twórczości. Bardzo lubi pracować z ludźmi.

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.