dr Marcin Klag - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Slider
dr Marcin Klag

Marcin Klag– projektant, absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Specjalizuje się w projektowaniu komunikacji wizualnej, książek i czasopism. W kręgu jego zainteresowań projektowych istotną rolę odgrywa książka i jej relacja z mediami elektronicznymi. Pracę doktorską na ten temat (Wydział Form Przemysłowych – atlas postaci) pod kierunkiem prof. Władysława Pluty obronił na macierzystym wydziale. Dyplom magisterski (Spotkanie – projekt stołu i krzeseł) uzyskał w Katedrze Metodyki Projektowania WFP ASP pod opieką prof. Marii Dziedzic.

Przez kilkanaście lat pracował w Małopolskim Instytucie Kultury zajmując się, oprócz projektowania, problematyką dziedzictwa kulturowego w edukacji. Sprawował opiekę merytoryczną nad konkursem plastyczno-edukacyjnym „Skarby Małopolski” w którym prowadził również szkolenia dla nauczycieli. Opracowuje i prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży wykorzystując elementy dziedzictwa kulturowego w edukacji przedmiotowej. Prowadzi zajęcia z komunikacji wizualnej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Europejskiej.

Redaktor graficzny pisma „Witkacy! – czyste dusze w niemytej formie”. Przez kilka lat członek redakcji kwartalnika „Autoportret – pismo o dobrej przestrzeni”, gdzie był również odpowiedzialny za formę, oraz miesięcznika „Bikeboard – magazyn rowerowy”, gdzie prowadził dział testów sprzętu. Współpracuje z wieloma instytucjami prowadząc działalność projektową.

https://iszd.up.krakow.pl/pracownicy-up/klag/

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.