Wojciech Brzozowski - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Wojciech Brzozowski

Wojciech Brzozowski
mgr Wojciech Brzozowski

Animator, Motion Designer, Compositing Artist, Ilustrator, malarz, rysownik.
Zainspirowany teledyskami autorstwa Adam Johnsa i zespołu Tool zapragnął zająć się animacją.

Absolwent wydziału Grafiki w pracowni filmu animowanego na ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Stworzył dwa studenckie filmy animowane, które gościły na wielu festiwalach (techniki mieszane: video, 2D, animacja kukiełkowa), następnie skupił się na zdobywaniu doświadczenia zawodowego w studiach postprodukcji, agencjach reklamowych, eventowych, prowadząc własną działalność oraz jako freelancer.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze animacji (teledyski, expleinery, czołówki filmowe, oprawy graficzne filmów), postprodukcji filmowej, mappingów 3D, projekcji wielkoformatowych, oraz przygotowania opraw wizualnych widowisk teatralnych, muzycznych, telewizyjnych i wydarzeń firmowych.
Pracował dla klientów takich jak: Discovery Europe, BMW, Skoda, Mazda, Mercedes Benz, Valeo, Tauron, Onet, Wawel, Off Camera, Radio Kraków, Teatr Variete, BGŻ, LOT.
Ceni sobie swobodę w poruszaniu się w różnych stylistykach, używa wielu narzędzi w zależności od potrzeby (animacja klasyczna, video, green screen i matte painting, symulacje fizyczne 3D i 2D). Ostatnio interesuje się zagadnieniami VR i AR .

Wierzy, że dobre rzemiosło jest podstawą, do której zawsze można wrócić w chwilach artystycznego zagubienia, bo człowiek zawsze będzie potrzebował obcowania ze sztuką.

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.