Komunikat Rektor WSE ws. zmiany organizacji zajęć w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Komunikat Rektor WSE ws. zmiany organizacji zajęć w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń

Komunikat Rektor WSE ws. zmiany organizacji zajęć w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń

Szanowni Państwo,

W związku z dużym przyrostem zakażeń wirusem Covid-19 Rząd RP ogłosił nowe obostrzenia obowiązujące w poszczególnych strefach. Wszystkie duże miasta, w tym także Kraków objęto strefą czerwoną, co wiąże się m.in. z obowiązkiem realizacji większości zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w trybie zdalnym, z wyjątkiem zajęć praktycznych.

Biorąc pod uwagę wprowadzone z dniem 17 października obostrzenia a przede wszystkim mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo studentów, słuchaczy i pracowników Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie podjęłam decyzję o przejściu w tryb online na wszystkich tych zajęciach, których efekty uczenia się mogą być zrealizowane w trybie zdalnym, tj. wykładach, konwersatoriach oraz większości ćwiczeń i laboratoriów. Część zajęć praktycznych, których efektów uczenia się nie można w pełni zrealizować w trybie zdalnym, odbywać się będzie stacjonarnie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Staramy się jednocześnie zminimalizować ilość studentów i słuchaczy przebywających w tym samym czasie w budynku, dlatego w najbliższych dniach zmianie mogą ulec Państwa harmonogramy zajęć. Szczegółowe informacje przekażą Państwu prodziekani i opiekunowie poszczególnych kierunków.

Zdaję sobie sprawę, że część z Was, z powodów zdrowotnych nie będzie mogła uczestniczyć nawet w niewielkiej ilości zajęć stacjonarnych. Proszę poinformować o tym swoich prodziekanów i wykładowców. Będziemy starali się każdą sprawę rozpatrywać indywidualnie i w poczuciu odpowiedzialności za nasze wspólne zdrowie. Jednocześnie proszę wszystkich Państwa o bezwzględne przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, tylko w taki sposób przejdziemy bezpiecznie przez ten trudny okres.

Moi Drodzy,

Przed nami kilka trudnych miesięcy. Okres jesienno-zimowy w Polsce nigdy specjalnie nie napawał optymizmem, jednak pandemia dodatkowo komplikuje naszą sytuację i wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Zwracam się do Was z gorącym apelem, abyście nie ulegali tej aurze lęku i beznadziei, która wyziera z każdego serwisu informacyjnego, wzmacniana widokiem szarugi za oknem. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebujemy optymizmu, nadziei i siebie nawzajem! Potrzebujemy wzajemnej empatii i uważności. Przypominam, że zarówno na Uczelni, jak i online działa nasza Poradnia Adaptacyjna. W trudnych chwilach zawsze znajdziecie w niej pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrowia!

Rektor
Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera
dr. hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. WSE

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.