"Korelacja" zaprasza na warsztaty z wystąpień publicznych! - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
“Korelacja” zaprasza na warsztaty z wystąpień publicznych!

“Korelacja” zaprasza na warsztaty z wystąpień publicznych!

Psychologiczne Koło Naukowe “KoRelacja” organizuje serie warsztatów dotyczących wystąpień publicznych, które poprowadzą doświadczeni eksperci!

Program obejmuje łącznie 3 spotkania, w skład których wchodzą praktyczne zajęcia i prelekcje:

I warsztat – 11.01.2021 18:00 (poniedziałek):

  1. Ważność wystąpień publicznych – Ewa Dzioba (30 min)
  2. Wideokonferencja + Jak przygotować wystąpienie publiczne? Jak przygotować się do wystąpienia publicznego? – Michał Bok (30 min)
  3. Sesja Q&A (30 min – max )

II warsztat – 18.01.2021 18:00 (poniedziałek):

  1. Ruch sceniczny + mowa ciała – Wojciech Buda (30 min)
  2. Gra mową (PAUZA, regulacja tempa mowy, ekg wystąpienia publicznego, dźwięki namysłu) – Mikołaj Pocica (30 min)
  3. Storytelling w wystąpieniu publicznym – Bartek Podolski (30 min)
  4. Sesja Q&A (30 min – max )

III warsztat – 25.01.2021 18:00 (poniedziałek): 

Uczestnicy warsztatów wygłaszają mowy oraz otrzymują informację zwrotną (do 2h na całość)

Trenerzy:

Bartek Podolski – jest zafascynowany wystąpieniami publicznymi, oraz ich wpływem na nasze życie. Przemawianie uważa za jedną z najważniejszych umiejętności, które można posiąść. Dołączył do Toastmasters osiem lat temu i od tej pory nauka przemawiania, dawania informacji zwrotnej i poznanie samego siebie było katalizatorem jego rozwoju osobistego. I to katalizatorem w sensie dosłownym. Uważa, że bez praktyki w TM też by się rozwinął, ale dopiero za jakieś pięćdziesiąt albo może i sto lat. Zawodowo współprowadzi firmę informatyczną, która pomaga firmom digitalizować procesy biznesowe. Często występuje publicznie, przed klientami, partnerami biznesowymi lub współpracownikami, ale także prywatnie. Umiejętność trzymania stresu na akceptowalnym poziomie, wybaczania sobie braków oraz obycie z przemawianiem bardzo się wtedy przydaje. Rodzinnie jest szczęśliwym mężem wspaniałej żony i tatą piątki dzieci. Oprócz tego jest zafascynowany Austriacką Szkołą Ekonomii i mógłby o niej mówić zapewne godzinami. Napisał nawet małą książkę o powstawaniu kryzysów koniunkturalnych, którą do dzisiaj można kupić. Ważna jest dla niego duchowość i relacja z Bogiem, którą ma jako praktykujący katolik, oraz rozwój osobisty, któremu – jak mówi – poświęca ciągle za mało czasu.

Ewa Dzioba – z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania miłośniczka gier planszowych, popkultury i muzyki. Jej pasją są podróże a w wolnych chwilach szlifuje języki obce. W Toastmasters Kraków od lipca 2018 roku, przez rok pełniła funkcję wiceprezesa ds. członkostwa a obecnie zajmuje się edukacją w klubie. Uczestnictwo w spotkaniach Toastmasters dało jej więcej pewności siebie a także wymierne korzyści zawodowe i towarzyskie. Uważa, że każdy, jeśli tylko chce, może nauczyć się występować publicznie. Każdy z nas może w pewnym momencie zostać poproszony wygłoszenie krótkiej przemowy w danym czasie i miejscu na żywo przed widownią. W takiej sytuacji początkujący mówca może odczuwać stres i niepewność podczas gdy doświadczony członek klubu mówców odczuje radość z wyzwania. Jednak każdy z nich rozumie, że słowa mają moc. Publiczna wypowiedź może informować, przekonywać, edukować, zmuszać do myślenia czy zapewnić rozrywkę. Na uczelni, na ślubie znajomych, w pracy czy na konferencji – wszędzie tam możemy, gdy zechcemy, mieć możliwość powiedzenia czegoś od siebie, zabrania głosu, pokazania swojej strony medalu. Podczas wystąpienia pokażę Wam dlaczego warto i jak zacząć uczyć się publicznego przemawiania.

Michał Bok – z zawodu inżynier z 10 letnim stażem, z pasji osoba zajmująca się komunikacją i wystąpieniami publicznymi. Obecnie Prezes klubu Toastmasters Kraków, który od pięciu lat aktywnie pogłębia swoją wiedzę z zakresu wystąpień publicznych i szeroko pojętego liderstwa. Mimo ściśle wykształcenia technicznego mocno stawia na umiejętności swobodnego oraz logicznego przekazywania własnych myśli. Doświadczenie zawodowe oraz życiowe udowodniło mu że nawet najlepszy pomysł jest nic nie warty w momencie gdy nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć ani poprawnie zaprezentować go innym. Na prowadzonym przez Michała panelu dowiecie się w czym tkwi sekret pozytywnego oraz poprawnego odbioru podczas wystąpień publicznych. Poznacie podstawowe zasady w jaki sposób przygotować wystąpienia publiczne i jak się do nich skutecznie przygotować. Michał przekaże wam także przydatne informacje to tego jak prowadzić wideokonferencje tak popularne w 2020 roku. Podzieli się z wami doświadczeniem odnośnie tego co zwraca uwagę słuchacza podczas wideokonferencji oraz jakich narzędzi można używać by zwiększyć zainteresowanie odbiorcy.

Mikołaj Pocica – od ponad 10 lat pracuje w branży eventowej jako stage manager (kierownik sceny). Występowanie publiczne jest nierozerwalnie związane z pracą, którą wykonuje – polega ona w dużej mierze na tym, że prowadzi próby (często wykorzystując mikrofon) i opowiada pracownikom i artystom pracującym przy wydarzeniu, koncercie czy programie TV o tym co w danej chwili dzieje się na scenie i co mają robić. Od 2017 roku jest członkiem klubu Toastmasters Kraków, gdzie sam ciągle doskonali swój warsztat mówcy i wspiera innych w rozwijaniu umiejętności występowania publicznego. Ukończył szkołę trenerów Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, oraz współpracował z firmą szkoleniową prowadząc szkolenia dla różnych organizacji. Jego przygoda z wystąpieniami publicznymi zaczęła się ponad 12 lat temu – jeszcze przed rozpoczęciem pracy w branży eventowej był członkiem kabaretu, który podczas swojej krótkiej, acz dynamicznej kariery zagościł na kilku mniejszych festiwalach na południu Polski. Jedną z podstawowych cech, które w zawodzie stage managera trzeba posiadać, to pewność siebie i pewność w podejmowaniu decyzji – wychodzenie na scenę, przed ludzi, pozwala m.in. te cechy wykształcić/wzmocnić i przenieść je nie tylko na sferę zawodową, ale i do codziennego życia, a to jest naprawdę wartościowa sprawa. Poza tym występowanie publiczne to po prostu wspaniała, pełna ekscytujących wyzwań przygoda i kto zmierzy się ze sceną, ten na pewno nie będzie tego żałował.

Wojciech Buda – jest studentem I roku psychologii niestacjonarnej w WSE. Na co dzień zajmuje się sprzedażą telefonów komórkowych dla firmy Oppo. Występuje publicznie od ponad 2 lat. W ramach współpracy z jedną z firm (Souvre Polska Sp. z o.o.) występował na szkoleniach od 15 do 100 osób, prowadził je oraz brał udział w panelu dyskusyjnym na konferencji dla 300 osób. Prowadzi swoją stronę internetową, na której co tydzień umieszcza wpisy związane z przemawianiem, psychologią i rozwojem. Dzięki umiejętności przemawiania uskutecznia swoją sprzedaż. Poprzez naukę wystąpień publicznych bardzo dobrze rozpoznaje język oraz mowę ciała co pozwala mu przewidywać niektóre postawy, obawy, obiekcje klientów. Dzięki biegłości w prezentacji, którą zdobył poprzez praktykę, jest w stanie przedstawiać produkty swojej firmy w odpowiedni sposób, który daleki jest od „agresywnej sprzedaży”. Uważa, że sprzedaż to przeprowadzenie klienta z punktu A do punktu B, a umiejętność przemawiania o wiele ułatwia ten proces, gdyż dzięki niej jest bardziej pewny siebie i zwracam uwagę na szczegóły, takie jak wspomniany język ciała oraz mimika i gestykulacja mojego rozmówcy. Wystąpienie publiczne każdy z nas odbywa na co dzień w rozmowie z drugim człowiekiem – dzięki zajęciom z Wojciechem nauczysz się kontroli nad własnym ciałem oraz wykorzystać je w trakcie każdej prezentacji.

Zapisy trwają do 08.01.2021 poprzez maila na adres: knkorelacja@gmail.com. Jeśli jesteś zainteresowany/a, wypełnij krótką ankietę, która pozwoli zbadać Twoje oczekiwania co do warsztatów oraz poziom Twoich umiejętności w wystąpieniach publicznych i przemawianiu.

Zapraszamy!

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.