Nowa Rektor WSE - dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Nowa Rektor WSE – dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek

Nowa Rektor WSE – dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek

Drodzy,
 
mamy przyjemność przedstawić nową Panią Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej – dr Małgorzatę Mitoraj – Jaroszek.
 
dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek jest ekspertem HR, trenerem, coachem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie. Pełniła funkcję prezesa zarządu, dyrektora personalnego w średniej wielkości firmie handlowej. Jest także certyfikowanym konsultantem metodologii ROI. Prowadzi superwizje szkoleń wewnętrznych oraz certyfikacje wewnętrzne trenerów, Autorka książek „Zarządzanie rozwojem pracowników. Kompleksowe i praktyczne ujęcie” oraz „Efektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie” oraz wielu artykułów adresowanych do pracowników działów personalnych i szkoleń. Laureatka konkursu „Best Published Case study for the 2013 Awards of Excellence” w USA. Współpracowała m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, na której przygotowuje studentów do wystąpień publicznych. Autorka programów rozwojowych i szkoleniowych dla kadry menedżerskiej.
Z naszą Uczelnią Pani Rektor jest związana od 2014 roku. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania zmianą, coachingu, negocjacji oraz technik sprzedaży. Jest członkiem Konwentu WSE, a w okresie 12.2018-01.2021 pełniła funkcję Przewodniczącej.
 
Pani Rektor,
życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku!
 
List powitalny nowej Pani Rektor:
 
Szanowni Państwo,
 
         piszę do Państwa w pierwszym dniu mojej pracy na stanowisku rektora Wyższej Szkoły Europejskiej. Pracując wcześniej ze studentami i współpracując z niektórymi z Państwa, nie spodziewałam się, że kiedyś obejmę tak zaszczytne stanowisko. Oczywiście z jednej strony towarzyszy mi radość i zaskoczenie związane z nieoczekiwaną propozycją, z drugiej strony – poczucie ogromnej odpowiedzialności za dalszy rozwój uczelni.
          Jestem świadoma, że zmianie na stanowisku rektora, może towarzyszyć lęk czy niepokój związany z tym, na ile nowa osoba będzie kontynuować to, co tak pięknie realizowała prof. Siewierska – Chmaj. W tej korespondencji pragnę Państwa zapewnić, że te wartości, które propagowała Pani Rektor z pewnością będą utrzymane, a praca związana z budowaniem kultury organizacyjnej opartej na ideach Patrona uczelni, ks. Józefa Tischnera – rozwijana.
          Bardzo mi zależy, aby Wykładowcy, Pracownicy i Studenci mieli poczucie, że osiągają swoje cele w atmosferze bezpieczeństwa psychicznego, wsparciai partnerstwa. I nawet jeśli będą sytuacje, w których pojawi się różnica zdań, będziemy w stanie otwarcie ze sobą rozmawiać, słuchać argumentów i rozumieć siebie nawzajem. Taką formę współpracy Państwu obiecuję i liczę, że Państwu również na tym zależy.
          Na zakończenie chcę wyrazić uznanie i podziękowanie odchodzącej Pani Rektor prof. Annie Siewierskiej – Chmaj za jej ogromny wkład w rozwój Wyższej Szkoły Europejskiej i życzę wielu sukcesów w dalszej działalności. Będzie mi bardzo miło gościć Panią w progach Uczelni.
 
Serdecznie pozdrawiam,
 
dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek
Rektor
Wyższej Szkoły Europejskiej
Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.