Patron i Misja - Wyższa Szkoła Europejska Kraków
Slider
Uczelnia

Uczelnia

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie to uczelnia innowacyjna, zorientowana na praktyczne kształcenie i współpracę z otoczeniem biznesowym. WSE oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym i wieczorowym). W ofercie znajdują się studia I stopnia i studia II stopnia oraz  kierunki studiów podyplomowych. Oprócz tego organizujemy liczne kursy i szkolenia w Krakowie. 

Uczelnia powstała w 2003 roku z inicjatywy Społecznego Instytutu Znak. Dwa lata później funkcje założyciela przejęło Europejskie Centrum Certyfikacji, powołane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ), Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Instytut Tertio Millennio oraz Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Od 31 sierpnia 2022 roku kontrolę założycielską nad Europejskim Centrum Certyfikacji przejął SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie.

Dlaczego warto wybrać WSE?

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera od lat stawia na kształcenie studentów na wysokim, europejskim poziomie, zgodnie z potrzebami rynku pracy. Dlatego też m.in.:

  • kierunki studiów i specjalności co roku dostosowywane są do wymagań pracodawców,
  • każdy z oferowanych kierunków posiada profil praktyczny,
  • programy nauczania konsultowane są z ekspertami z różnych branż oraz przedstawicielami Konwentu WSE,
  • w czasie zajęć wykorzystywane są interaktywne metody nauczania, takie jak case study, gry strategiczne i symulacyjne,
  • prężnie działające na Uczelni Biuro Karier pomaga studentom w planowaniu kariery zawodowej,
  • studenci mają możliwość odbycia staży i stypendiów zagranicznych w trakcie wymiany międzynarodowej, dzięki współpracy WSE z kilkunastoma Uczelniami na świecie,
  • poprzez działalność w Kołach Naukowych studenci pogłębiają swoją wiedzę w wybranych dziedzinach.

Takie podejście pozwala wyposażać studentów w cenny zestaw umiejętności i doświadczeń na progu ich kariery zawodowej, dzięki czemu jako absolwenci WSE stają się poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy (oraz są doskonale przygotowani do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno – gospodarczym Polski i Europy). Działalność Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera nie ogranicza się jednak tylko do świetnie przygotowanej oferty edukacyjnej. To także liczne projekty badawczo-naukowe, szkolenia i kursy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni i jej bieżącymi działaniami!

MASZ PYTANIA?

tel: + 48 22 103 26 30
e-mail: rekrutacja.krakow@swps.edu.pl

adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.