Patron i Misja - Wyższa Szkoła Europejska Kraków
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Uczelnia

Uczelnia

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie to uczelnia innowacyjna, zorientowana na praktyczne kształcenie i współpracę z otoczeniem biznesowym. WSE oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym i wieczorowym). W ofercie znajdują się studia I stopnia i studia II stopnia oraz  kierunki studiów podyplomowych. Oprócz tego organizujemy liczne kursy i szkolenia w Krakowie. 

Uczelnia powstała w 2003 roku z inicjatywy Społecznego Instytutu Znak. Dwa lata później funkcje założyciela przejęło Europejskie Centrum Certyfikacji, powołane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ), Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Instytut Tertio Millennio oraz Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W tym samym roku WSE wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu utworzyły Konsorcjum Akademickie, w ramach którego realizowane są liczne projekty mające na celu poprawę jakości kształcenia oraz poszerzenie oferty uczelni.

Szczególnie duże znaczenie ma pod tym względem współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ). Wspólne działania obu uczelni koncentrują się przede wszystkim na wykorzystaniu osiągnięć informatycznych w zakresie zarządzania uczelnią, obsługi studentów i procesu dydaktycznego mających odzwierciedlenie we wdrożeniu w WSE nowoczesnego systemu Uczelnia XP, który usprawnia organizację procesu dydaktycznego i obniża koszty administracyjne.

Nad procesem tworzenia i zacieśniania współpracy pomiędzy naszymi uczelniami od początku istnienia WSE czuwa dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, Prezydent WSIiZ.

Dlaczego warto wybrać WSE?

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera od lat stawia na kształcenie studentów na wysokim, europejskim poziomie, zgodnie z potrzebami rynku pracy. Dlatego też m.in.:

  • kierunki studiów i specjalności co roku dostosowywane są do wymagań pracodawców,
  • każdy z oferowanych kierunków posiada profil praktyczny,
  • programy nauczania konsultowane są z ekspertami z różnych branż oraz przedstawicielami Konwentu WSE,
  • w czasie zajęć wykorzystywane są interaktywne metody nauczania, takie jak case study, gry strategiczne i symulacyjne,
  • prężnie działające na Uczelni Biuro Karier pomaga studentom w planowaniu kariery zawodowej,
  • studenci mają możliwość odbycia staży i stypendiów zagranicznych w trakcie wymiany międzynarodowej, dzięki współpracy WSE z kilkunastoma Uczelniami na świecie,
  • poprzez działalność w Kołach Naukowych studenci pogłębiają swoją wiedzę w wybranych dziedzinach.

Takie podejście pozwala wyposażać studentów w cenny zestaw umiejętności i doświadczeń na progu ich kariery zawodowej, dzięki czemu jako absolwenci WSE stają się poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy (oraz są doskonale przygotowani do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno – gospodarczym Polski i Europy). Działalność Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera nie ogranicza się jednak tylko do świetnie przygotowanej oferty edukacyjnej. To także liczne projekty badawczo-naukowe, szkolenia i kursy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni i jej bieżącymi działaniami!

MASZ PYTANIA?

tel: 12 683 24 00
e-mail: wse@wse.krakow.pl

adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.