Pożegnanie Pani Rektor dr hab. Anny Siewierskiej-Chmaj, prof. WSE - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Pożegnanie Pani Rektor dr hab. Anny Siewierskiej-Chmaj, prof. WSE

Pożegnanie Pani Rektor dr hab. Anny Siewierskiej-Chmaj, prof. WSE

Dzisiaj kończy się kadencja dr hab. Anny Siewierskiej-Chmaj, prof. WSE jako Rektorki Wyższej Szkoły Europejskiej.
 
Pani Rektor,
jako wspólnota akademicka pragniemy serdecznie podziękować za niemal 4 lata wspaniałej współpracy, otwartość, charyzmę, okazane serce i odwagę stawania zawsze po stronie naszych wspólnych wartości.
Życzymy wszystkiego co najlepsze.
Drodzy Studenci i Współpracownicy,
 
          dziś kończę urzędowanie jako Rektorka Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Aż trudno mi uwierzyć, że minęło niemal 4 lata od momentu, gdy objęłam tę zaszczytną funkcję a wraz z nią odpowiedzialność za losy Uczelni. Czas ten był największą przygodą mojego życia i mimo wielu problemów, z którymi musiałam się borykać, nie żałuję ani jednego przepracowanego tu dnia! Nigdy też nie miałam poczucia, że pozostaję z tymi problemami sama, od początku bowiem miałam silne poczucie bycia częścią niezwykłej, prawdziwej Wspólnoty Akademickiej.
 
          Rozpoczynając pracę w Wyższej Szkole Europejskiej obiecałam Wam wszystkim, że będę kierować Uczelnią zgodnie z filozofią Naszego Patrona – w duchu dialogu, tolerancji i otwartości. Mam przekonanie, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, aby tej obietnicy dotrzymać, choć żyjemy w czasach, gdy pielęgnowanie tych wartości wymaga odwagi.
 
          Dziś, żegnając się z Wami, przeżywam ogromny smutek, łagodzony jedynie przeczuciem ulgi, jaką przyniesie mi zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na barki nowej Pani Rektor – dr Małgorzaty Mitoraj-Jaroszek. Cieszę się, że obowiązki Rektora Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie pełnić będzie silna i mądra kobieta, która zna i rozumie Naszą Uczelnię. Przyjmijcie ją, proszę, z otwartością i zaufaniem!
 
          Przekazuję Uczelnię stabilną i dobrze zorganizowaną, lecz nie jest to moja zasługa, lecz efekt pracy niezwykłych ludzi, z którymi miałam zaszczyt i przyjemność pracować w ostatnich latach. Za pomoc, wsparcie i inspirującą współpracę dziękuję Wam wszystkim – każdemu z osobna i wszystkim razem. Moim Kochanym Studentom i Absolwentom dziękuję za ekscytujące rozmowy i nieustanne intelektualne wyzwania. Wysoko stawiacie poprzeczkę i to dzięki Wam wciąż kocham swoją pracę!
 
          Moi Drodzy, życzę Wam wszystkim wielu szczęśliwych chwil a także umiejętności dostrzegania ich tu i teraz! Świat jest trudny, ale życie piękne! Uwierzcie Tischnerowi – „Nadzieja musi zawsze być na miarę próby. Im większa próba, tym mocniejsza nadzieja”.
 
Wasza,
Anna Siewierska-Chmaj
Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.