Spotkanie z Mistrzem - dr Michał Boni - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Spotkanie z Mistrzem – dr Michał Boni

Spotkanie z Mistrzem – dr Michał Boni

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr. Michałem Bonim w ramach cyklu Spotkanie z Mistrzem/Mistrzynią w WSE, które odbędzie się 15.11.2021 na profilu WSE na Facebooku.

Zapraszamy do zadawania pytań dr. Michałowi Boniemu, na które odpowiedź będziesz mógł/mogła uzyskać podczas spotkania.

Dr Michał Boni – adiunkt w SWPS (Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny) w Zakładzie Społecznych Zastosowań Nowych Technologii, poseł do Parlamentu Europejskiego (2014-2019), aktywny w Komisji Wolności i Sprawiedliwości oraz Komisji Przemysłu i Nauki (sprawy cyfrowe).
 
Autor i koordynator prac nad raportem POLSKA 2030 oraz raportami: MŁODZI 2011, MŁODZI 2018 oraz MŁODZI 2020. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej minister cyfryzacji (2011-2013), autor programu: POLSKA CYFROWA.
 
Sprawozdawca, m.in legislacji na temat ochrony danych osobowych i prywatności, dostępu i wykorzystywania informacji publicznych jako danych otwartych, rozwoju gigabit-społeczeństwa oraz 5G, funkcjonowania Sztucznej Inteligencji, powołania do życia Europejskiej Chmury Otwartych Danych Nauki oraz Superkomputerów w UE.
Inicjator powołania do życia programu i funduszu: Prawa i Wartości zaadresowanego do organizacji obywatelskich, wspierających walkę o równe prawa i przestrzeganie zasad praworządności i wartości europejskich.
 
Senior Researcher Associate w Martens Centre (think tank w Brukseli), senator SME Europe, szef Rady Programowej Fundacji FISE, współpracuje z Instytutem Obywatelskim.
 
 
Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.