Lingwistyka dla biznesu - studia Kraków – Wyższa Szkoła Europejska
Slider
Lingwistyka dla biznesu

LINGWISTYKA DLA BIZNESU​

Język angielski to podstawa współczesnego biznesu. Jednak w dzisiejszej komunikacji międzynarodowej bardzo ważne są również umiejętności z obszarów przedsiębiorczości, zarządzania, psychologii społecznej oraz wiedza związana ze współczesnymi procesami politycznymi oraz ekonomicznymi.

Praca w korporacjach międzynarodowych oraz instytucjach publicznych to często praca w języku z angielskim z osobami z różnych kultur i grup społecznych – tutaj ważny jest nie tylko doskonały język angielski, ale również kompetencje miękkie i międzykulturowe. Wybierając Lingwistykę dla Biznesu zyskasz kompleksową wiedzę o potrzebach biznesowych firm oraz instytucji, dzięki której znajdziesz dobrze płatną pracę w środowisku międzynarodowym! Doskonale opanujesz nie tylko język angielski, ale też drugi język: hiszpański lub niemiecki. Marzy Ci się wyjazd na zagraniczne stypendium? Skorzystaj z programów oferowanych przez uczelnie partnerskie WSE, m. in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy Norwegii!

Lingwistyka dla biznesu – dlaczego warto studiować ten kierunek w Krakowie?

  • Zyskasz praktyczne kompetencje językowe w połączeniu z wiedzą biznesową.
  • Doskonale opanujesz język angielski oraz drugi język obcy (język ogólny i język biznesu) do wyboru: j. hiszpański lub j. niemiecki (od poziomu podstawowego).
  • Nauczysz się wszystkich sprawności językowych, w tym posługiwania się w mowie i piśmie terminologią biznesową.
  • Poznasz specyfikę pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym dzięki zajęciom m.in. z zarządzania projektami, HR i zarządzania zmianą, rachunkowości, prawa gospodarczego czy komunikacji międzykulturowej.
  • Rozwiniesz kompetencje miękkie i międzykulturowe.
  • Twoje zajęcia będą przede wszystkim praktyczne – ograniczyliśmy ilość wykładów na rzecz laboratoriów, ćwiczeń i konwersatoriów.
  • Kraków to miasto, w którym przenika się wiele kultur i języków – to doskonałe miejsce na praktykę i testowanie narzędzi poznawanych na zajęciach!
  • Do wyboru masz dwa tryby studiów: stacjonarne oraz niestacjonarne  zaoczne.

 

Uwaga! Uprzejmie informujemy, że trwa proces integracji naszej uczelni z Uniwersytetem SWPS. Zakończy się on w 2025 roku przekształceniem WSE w krakowską filię Uniwersytetu SWPS. Tym samym wszystkie osoby, które rozpoczną naukę w WSE w latach akademickich 2023/2024 oraz 2024/2025 ukończą studia już z dyplomem Uniwersytetu SWPS. 

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!


tel.: 12 683 24 04 (07)

e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

śCIEŻKI KSZTAŁCENIA

WYPOWIEDŹ EKSPERTA

Projekt bez tytułu (16)

Lingwistyka dla biznesu w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera to nowoczesny i innowacyjny program studiowania stawiający na wszechstronne kształcenie studentów i studentek w obliczu wyzwań i możliwości współczesnego rynku pracy. Specjalistyczna nauka dwóch języków – ze szczególnym naciskiem na język angielski – rozwój kompetencji miękkich, a także nacisk na świadomość poruszania się i komunikowania w zróżnicowanym kulturowo społeczeństwie składają się na matrycę kompetencji pożądaną przez pracodawców we współczesnym zglobalizowanym świecie. W ramach Lingwistyki dla biznesu te umiejętności – językowe, społeczne i międzykulturowe – nie funkcjonują jednak w próżni. Studenci i studentki tego kierunku uzyskują także dostęp do szeregu kursów o wymiarze specjalistycznym: zarządzania projektami, podstaw ekonomii, prawa gospodarczego, czy HR i zarządzania zmianą.

                                                                                                                                                       dr Michał Kisiel
                                                                                                      

KADRA

dr Łukasz Zarzycki
dr Łukasz Zarzycki
dr David Lilley
dr David Lilley
dr Tomasz Burzyński
dr Tomasz Burzyński
Adam Krzyk
dr Adam Krzyk
Judyta Mężyk
Judyta Mężyk
mgr Tomasz Ulman
mgr Tomasz Ulman
dr Monika Różalska
dr Monika Różalska
mgr Bożena Bojanowicz
mgr Bożena Bojanowicz
mgr Aneta Ostrowska
mgr Aneta Ostrowska

PARTNERZY

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.