Lingwistyka dla biznesu - studia Kraków – Wyższa Szkoła Europejska
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Lingwistyka dla biznesu

LINGWISTYKA DLA BIZNESU​

Język angielski to podstawa współczesnego biznesu. Jednak w dzisiejszej komunikacji międzynarodowej bardzo ważne są również umiejętności z obszarów przedsiębiorczości, zarządzania, psychologii społecznej oraz wiedza związana ze współczesnymi procesami politycznymi oraz ekonomicznymi.

Praca w korporacjach międzynarodowych oraz instytucjach publicznych to często praca w języku z angielskim z osobami z różnych kultur i grup społecznych – tutaj ważny jest nie tylko doskonały język angielski, ale również kompetencje miękkie i międzykulturowe. Wybierając Lingwistykę dla Biznesu zyskasz kompleksową wiedzę o potrzebach biznesowych firm oraz instytucji, dzięki której znajdziesz dobrze płatną pracę w środowisku międzynarodowym! Doskonale opanujesz nie tylko język angielski, ale też drugi język: hiszpański lub niemiecki. Marzy Ci się wyjazd na zagraniczne stypendium? Skorzystaj z programów oferowanych przez uczelnie partnerskie WSE, m. in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy Norwegii!

Lingwistyka dla Biznesu – dlaczego warto studiować ten kierunek w Krakowie?

  • Zyskasz praktyczne kompetencje językowe w połączeniu z wiedzą biznesową.
  • Doskonale opanujesz język angielski oraz drugi język obcy (język ogólny i język biznesu) do wyboru: j. hiszpański lub j. niemiecki (od poziomu podstawowego).
  • Nauczysz się wszystkich sprawności językowych, w tym posługiwania się w mowie i piśmie terminologią biznesową.
  • Poznasz specyfikę pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym dzięki zajęciom m.in. z zarządzania projektami, HR i zarządzania zmianą, rachunkowości, prawa gospodarczego czy komunikacji międzykulturowej.
  • Rozwiniesz kompetencje miękkie i międzykulturowe.
  • Twoje zajęcia będą przede wszystkim praktyczne – ograniczyliśmy ilość wykładów na rzecz laboratoriów, ćwiczeń i konwersatoriów.
  • Kraków to miasto, w którym przenika się wiele kultur i języków – to doskonałe miejsce na praktykę i testowanie narzędzi poznawanych na zajęciach!

LINGWISTYKA w WSE – zobacz ulotkę kierunku

Zobacz również kierunek: Filologia angielska

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!


tel.: 12 683 24 04 (07)

e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

śCIEŻKI KSZTAŁCENIA

WYPOWIEDŹ EKSPERTA

Lingwistyka dla biznesu w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera to nie tylko nauka specjalistycznego języka angielskiego, wyprofilowanego pod potrzeby dzisiejszego biznesu, ale również szereg zajęć rozwijających kompetencje międzykulturowe (pozwalające nam komunikować się umiejętnie z innymi kulturami) czy tzw. kompetencje miękkie (dzięki którym jesteśmy w stanie empatycznie pracować w zespole). Studia również wyposażą Cię w praktyczną wiedzę dotyczącą prowadzenia firmy, zarządzania projektami, handlu międzynarodowego, prawa gospodarczego, zasad dyplomacji czy korespondencji handlowej.

dr Rafał Majka
Prodziekan ds. kierunku Lingwistyka dla Biznesu

ZOBACZ FILM

Play Video

KADRA

mgr Tomasz Ulman
mgr Tomasz Ulman
Dr Michał Kisiel
Dr Michał Kisiel
dr Monika Różalska
dr Monika Różalska
mgr Bożena Bojanowicz
mgr Bożena Bojanowicz
mgr Aneta Ostrowska
mgr Aneta Ostrowska
dr Rafał Majka
dr Rafał Majka

PARTNERZY

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.