Skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe Kraków - Wyższa Szkoła Europejska
Slider
Skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe

SKANDYNAWISTYKA: STUDIA FILOLOGICZNO-BIZNESOWE

Nie tylko dla miłośników kultury Skandynawii, ale też dla wszystkich zafascynowanych skandynawskim modelem biznesu – wybierz Skandynawistykę w Wyższej Szkole Europejskiej i studiuj kierunek, którego nie znajdziesz na żadnej innej krakowskiej uczelni!

Nauczysz się władać językiem szwedzkim lub norweskim i wejdziesz w świat biznesu w prawdziwie nordyckim stylu. Gruntowna wiedza o krajach skandynawskich pozwoli Ci szybko odnaleźć się w środowisku międzynarodowym. Bedziesz doskonale przygotowany/a do zarządzania zespołem oraz nawiązywania relacji biznesowych z klientami zagranicznymi.

Chcesz rozwijać swoje pasje i dzielić się wiedzą z innymi? Skandynawistyczne Koło Naukowe NORDEN czeka właśnie na Ciebie!

Skandynawistyka – dlaczego warto studiować ten kierunek w Krakowie?

  • Nauczysz się doskonale posługiwać dwoma językami obcymi – wybranym skandynawskim (norweskim lub szwedzkim) oraz angielskim, ze szczególnym naciskiem na język biznesowy;
  • Zdobędziesz szeroką i praktyczną wiedzę na temat krajów skandynawskich – skandynawskiej kultury popularnej niezbędnej do dobrego funkcjonowania w firmie;
  • Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach – laboratoriach, ćwiczeniach i konwersatoriach, a także zajęciach dodatkowych, m. in. z zakresu planowania kariery zawodowej
  • Zdobędziesz umiejętności pozyskiwania różnego typu informacji, ich selekcjonowania, analizy, prawidłowego wnioskowania i tworzenia na tej podstawie produktów analitycznych;
  • Rozwiniesz kompetencje pracy zespołowej, szczególnie ważnych zarówno w zawodach o charakterze filologicznym (tłumaczenia), jak i biznesowym (centra outsourcingowe).
  • Do wyboru masz dwa tryby studiów: stacjonarne oraz niestacjonarne  zaoczne.

Sylwetka absolwenta studiów

Uwaga! Uprzejmie informujemy, że trwa proces integracji naszej uczelni z Uniwersytetem SWPS. Zakończy się on w 2025 roku przekształceniem WSE w krakowską filię Uniwersytetu SWPS. Tym samym wszystkie osoby, które rozpoczną naukę w WSE w latach akademickich 2023/2024 oraz 2024/2025 ukończą studia już z dyplomem Uniwersytetu SWPS. 

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!


tel.: 12 683 24 04 (07)

e-mail:rekrutacja@wse.krakow.pl

Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

ścieżki kształcenia

WYPOWIEDŹ EKSPERTA

Skandynawistyka w Wyższej Szkole Europejskiej to studia praktyczne, które pozwalają zdobyć pożądane przez przyszłych pracodawców umiejętności tj. znajomość jednego z języków skandynawskich oraz szeroką wiedzę w zakresie biznesu. W zależności od wyboru specjalizacji umożliwia bardzo dobre poznanie języka norweskiego lub szwedzkiego. Nasza uczelnia to jedyne miejsce w południowej Polsce, gdzie można realizować studia obejmujące naukę wspomnianych języków i kulturę tych państw. Celem studiów jest zapewnienie absolwentom umiejętności językowych, które są w stanie realnie wykorzystać w pracy. Podczas studiów kładziemy nacisk na praktyczną formę zajęć oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Dołącz do nas i ucz się wśród najlepszych specjalistów! 
 
 mgr Karolina Przygodzka
 

ZOBACZ FILM

KADRA

prof. Witold Maciejewski
mgr Monika Przychodzeń
mgr Berenika Birkenmajer-Gombos
Ewa Bonior
mgr Ewa Bonior
mgr Tomasz Ulman
mgr Tomasz Ulman
mgr Karolina Przygodzka
mgr Karolina Przygodzka
dr Paweł Szkołut
dr Paweł Szkołut
prof. Arkadiusz Stempin
prof. Arkadiusz Stempin

PARTNERZY

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.