Filologia angielska - studia magisterskie Kraków - Wyższa Szkoła Europejska
Slider
Filologia angielska

FILOLOGIA ANGIELSKA​

Nie prowadzimy rekrutacji na kierunek Filologia angielska w roku akademickim 2023/24.

 

Język angielski to nie tylko klucz do kariery, ale też szansa na przełamanie barier kulturowych i swobodne poznawanie świata! Filologia angielska w Wyższej Szkole Europejskiej otworzy przed Tobą drzwi do pracy w wymarzonym zawodzie.

Doskonale opanujesz nie tylko język angielski ogólny, ale również język specjalistyczny, niezbędny np. na polu tłumaczeń. Rozwiniesz kompetencje i umiejętności kluczowe w pracy w międzykulturowym środowisku biznesowym. Studiując filologię angielską weźmiesz udział w zajęciach z najlepszymi lektorami oraz specjalistami, którzy oprócz wiedzy językowej przekażą Ci tajniki pracy w firmach i instytucjach międzynarodowych.

Filologia angielska, ścieżki: Komunikacja Międzykulturowa w Biznesie oraz Tłumaczenia specjalistyczne – dlaczego warto studiować ten kierunek w Krakowie?

  • Studia stacjonarne: ponad 180 godzin praktycznej nauki języka angielskiego,
  • Studia niestacjonarne: ponad 130 godzin praktycznej nauki języka angielskiego,
  • Nauczysz się również języka obcego (do wyboru: hiszpański lub niemiecki; utworzenie grupy językowej zależy od liczby chętnych na dany język),
  • Pogłębisz znajomość języków obcych, ale również opanujesz zagadnienia z obszaru – w zależności od wybranej ścieżki – komunikacji międzykulturowej oraz biznesu i zarządzania lub tłumaczenia pisemnego i ustnego,
  • Kierunek zdobył 1 miejsce w województwie małopolskim pod względem wynagrodzenia jakie zarabiają absolwenci filologii angielskiej, w rankingu „Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych” przygotowywanym przez MNiSW.

Zobacz również kierunek: Lingwistyka dla biznesu

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!


tel.: 12 683 24 04 (07)

e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

ścieżki kształcenia - filologia angielska

Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Tłumaczenia specjalistyczne

WYPOWIEDŹ EKSPERTA

Projekt bez tytułu (16)

 Język angielski upowszechnił się w naszych miejscach pracy, życiu codziennym, czy praktykach kulturowych i zajął dominującą pozycję w kosmopolitycznych społeczeństwach i zglobalizowanej rzeczywistości XXI wieku. A jednak nierzadko zauważamy, że wciąż popularna „angielszczyzna” wznosi częściej bariery niż pomosty między kulturami. Filologia angielska w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera opowiada się po stronie budowania tych drugich: uzupełnia zaawansowaną edukację językową o bogatą ofertę kursów tłumaczeniowych czy kulturowych. Kierunek ten stawia nie tylko zatem na pozycję swoich absolwentów i absolwentek, ale i ich świadomość, która przekłada się na ich kompetencje miękkie, tak oczekiwane w międzykulturowym miejscu pracy. Filologia angielska to zatem odpowiedź na  pytanie o miejsce interdyscyplinarnie wykształconego humanisty na dzisiejszym rynku pracy, jak i na rolę filologa we współczesnym świecie w ogóle.

dr Michał Kisiel

ZOBACZ FILM

Play Video

KADRA - FILOLOGIA ANGIELSKA KRAKÓW

dr Olga O’Toole
dr Olga O'Toole
mgr Aneta Ostrowska
mgr Aneta Ostrowska
dr Monika Różalska
dr Monika Różalska
mgr Tomasz Ulman
mgr Tomasz Ulman

PARTNERZY

Przewiń do góry

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.