Filologia angielska - studia magisterskie Kraków - Wyższa Szkoła Europejska
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Filologia angielska

FILOLOGIA ANGIELSKA​

Język angielski to nie tylko klucz do kariery, ale też szansa na przełamanie barier kulturowych i swobodne poznawanie świata! Filologia angielska w Wyższej Szkole Europejskiej otworzy przed Tobą drzwi do pracy w wymarzonym zawodzie.

Doskonale opanujesz nie tylko język angielski ogólny, ale również język specjalistyczny, niezbędny np. na polu tłumaczeń. Rozwiniesz kompetencje i umiejętności kluczowe w pracy w międzykulturowym środowisku biznesowym. Studiując filologię angielską weźmiesz udział w zajęciach z najlepszymi lektorami oraz specjalistami, którzy oprócz wiedzy językowej przekażą Ci tajniki pracy w firmach i instytucjach międzynarodowych.

Filologia angielska, ścieżki: Komunikacja Międzykulturowa w Biznesie oraz Tłumaczenia specjalistyczne – dlaczego warto studiować ten kierunek w Krakowie?

  • Studia stacjonarne: ponad 180 godzin praktycznej nauki języka angielskiego,
  • Studia niestacjonarne: ponad 130 godzin praktycznej nauki języka angielskiego,
  • Nauczysz się również języka obcego (do wyboru: hiszpański lub niemiecki; utworzenie grupy językowej zależy od liczby chętnych na dany język),
  • Pogłębisz znajomość języków obcych, ale również opanujesz zagadnienia z obszaru – w zależności od wybranej ścieżki – komunikacji międzykulturowej oraz biznesu i zarządzania lub tłumaczenia pisemnego i ustnego,
  • Kierunek zdobył 1 miejsce w województwie małopolskim pod względem wynagrodzenia jakie zarabiają absolwenci filologii angielskiej, w rankingu „Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych” przygotowywanym przez MNiSW.

FILOLOGIA w WSE – zobacz ulotkę kierunku

Zobacz również kierunek: Lingwistyka dla biznesu

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!


tel.: 12 683 24 04 (07)

e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl

Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

ścieżki kształcenia - filologia angielska

WYPOWIEDŹ EKSPERTA

Język angielski jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym w naszym współczesnym, zglobalizowanym świecie. Aby jednak komunikacja mogła zadziałać, musimy mieć wiedzę na temat kontekstu, w jakim funkcjonujemy – kultury i społeczeństwa, w którym się komunikujemy lub z którym się komunikujemy. Bez tej wiedzy komunikacja będzie szwankować. Nie zadziała również bez szacunku względem innych kultur, otwartości poznawczej oraz świadomości różnorodności sposobów bycia i życia w dzisiejszym świecie.

dr Rafał Majka
Prodziekan ds. kierunku Filologia

ZOBACZ FILM

Play Video

KADRA - FILOLOGIA ANGIELSKA KRAKÓW

mgr Tomasz Ulman
mgr Tomasz Ulman
mgr Olga O’Toole
mgr Olga O'Toole
Dr Michał Kisiel
Dr Michał Kisiel
dr Monika Różalska
dr Monika Różalska
mgr Aneta Ostrowska
mgr Aneta Ostrowska
dr Rafał Majka
dr Rafał Majka

PARTNERZY

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.