Komunikacja międzykulturowa w biznesie
Studiuj komunikację międzykulturową w biznesie w Krakowie.
Bądź doskonale przygotowany do nadchodzących wyzwań zawodowych!
- specjalistyczne kursy (np. negocjacje międzykulturowe, komunikacja w biznesie) przygotują cię do zarządzania oraz negocjacji w środowisku wielokulturowym,
- poszerzysz kompetencje miękkie (pozwalające na skuteczną pracę w zespole) oraz rozwiniesz kompetencje międzykulturowe (pozwalające umiejętnie komunikować się z innymi kulturami),
- możesz spędzić nawet 12 miesięcy na jednej z partnerskich uczelni, rozwijając swoje umiejętności w międzynarodowym zespole - czekają na ciebie m. in. Reggio nell'Emilia (Włochy) oraz Braganca (Portugalia).
Wprowadzenie do komunikacji międzykulturowej – zajęcia mają na celu wprowadzenie do tematyki komunikacji w biznesie, procesów i głównych form komunikacji. Kurs będzie mieć charakter ćwiczeń z zakresu komunikowania (ustnego, jak i pisemnego) w języku angielskim w sytuacjach biznesowych. Dodatkowo studenci i studentki poznają zasady przygotowania i wygłaszania prezentacji oraz uczestnictwa i prowadzenia spotkań biznesowych.
Warsztaty antydyskryminacyjne – kurs wyposaży we wrażliwość w relacjach z członkiniami i członkami różnych grup społecznych, kultur i narodowości.
Wprowadzenie do makro- i mikroekonomii – zajęcia poświęcone będą mechanizmom rynkowym, zmianom popytu i podaży, teorii gier i różnym formom organizacji rynku, modelom globalnej podaży i globalnego popytu, pomiarom produkcji krajowej, wzrostu gospodarczego oraz inflacji i deficytów.
Podstawy prawa – uczestnicy i uczestniczki kursu poznają podstawy prawa handlowego z uwzględnieniem nowych wyzwań oraz wybranych elementów obowiązywania i stosowania prawa handlowego w systemie prawa polskiego. Szczególny nacisk położony zostanie na identyfikowanie zagadnień prawa handlowego w kontekście problemów związanych z praktyką obrotu gospodarczego w Polsce i w stosunkach międzynarodowych.
Negocjacje międzykulturowe – w trakcie zajęć przypomniane zostaną dotychczas poznane typy i klasyfikacje podziałów kultury, poruszona zostanie także kwestia złożoności różnic międzykulturowych w negocjacjach biznesowych, analitycznego myślenia w trakcie ich planowania oraz technik ich skutecznego przeprowadzania.
Oprogramowanie komunikacyjne – kurs obejmuje podstawy komunikacyjne przedstawione na konkretnych przykładach zarządzania komunikacją (zarówno w administracji publicznej oraz w korporacjach). Zajęcia poruszają dodatkowo wiele zastosowań różnych kanałów komunikacji, procesów i narzędzi, odnoszących się do planowania i realizacji oraz przeglądu kluczowych cech komunikacji elektronicznej.
- firmy i organizacje międzynarodowe, poszukujące specjalistów z dziedziny języka biznesu lub komunikacji międzykulturowej,
- firmy i organizacje międzynarodowe zatrudniające menedżerów, konsultantów biznesowych i specjalistów ds. handlu zagranicznego i współpracy międzynarodowej,
- instytucje, organy i agencje Unii Europejskiej,
- instytucje kulturalne, agencje filmowe, galerie, muzea, które współpracują z międzynarodowymi instytucjami,
- media - redakcje gazet, portale internetowe, TV, radio - zainteresowane umiejętnościami z zakresu specjalistycznego biznesowego języka,
- biura spraw zagranicznych instytucji administracji państwowej, samorządu terytorialnego, utrzymujące kontakty międzynarodowe,
- ministerstwa (spraw zagranicznych, gospodarki, kultury) i agencje rządowe.
Tryb niestacjonarny zaoczny | |
miesiąc | semestr |
700 zł | 3500 zł |
Wymagane dokumenty
Kandydaci na studia powinni złożyć (osobiście* lub za pośrednictwem poczty) komplet dokumentów w Dziale Marketingu i Rekrutacji WSE:
- podanie na obowiązującym formularzu dostępne jako rejestracja on-line (podanie na studia należy wydrukować i podpisać, generuje się ono automatycznie po wypełnieniu całości formularza i ankiety),
- kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
- 1 fotografię zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
- kserokopię pokwitowania wpłaty opłaty rekrutacyjnej (85 zł**) i wpisowego (300 zł***) – obie kwoty należy wpłacać na nr konta:
33 1050 1445 1000 0090 8115 9239
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
z dopiskiem OPŁATA REKRUTACYJNA I WPISOWE
Kandydaci - cudzoziemcy składają dodatkowo:
- tłumaczenie przysięgłe na język polski świadectwa ukończenia szkoły (opatrzonego apostille) oraz suplementu z ocenami
- certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B2 lub podpisane oświadczenie o znajomości języka, w którym prowadzone są studia.
*w związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiczną w kraju rekomendujemy wysyłanie dokumentów rekrutacyjnych pocztą tradycyjną
**opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna
***osoby nieprzyjęte na studia otrzymują zwrot wpisowego.
Zasady rekrutacji
Kandydaci na studia II stopnia przyjmowani są na podstawie dyplomu ukończenia studiów I stopnia, studiów II stopnia lub jednolitych magisterskich po złożeniu wymaganych dokumentów.
Ukończony kierunek studiów licencjackich | |
Filologia w zakresie filologii angielskiej | Inny kierunek studiów |
Średnia z toku studiów licencjackich nie mniejszą niż 3,5 lub ocenę na dyplomie nie mniejszą niż 3,5. W przypadku nie spełnienia kryteriów dotyczących wymogu średniej decyduje rozmowa kwalifikacyjna | Posiadanie następującego certyfikatu:
Pozostali kandydaci przyjmowani są na studia po uzyskaniu zgody Dziekana i na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. |
Absolwenci Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu przyjmowani są z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
tel.: 12 683 24 04 (07)
e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl
Adres:
Al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
pok. 211

WYPOWIEDŹ EKSPERTA


We współczesnym, zglobalizowanym świecie państwa i społeczeństwa są ze sobą powiązane zależnościami ekonomicznymi i politycznymi. Wiele instytucji, tak państwowych, jak i prywatnych, funkcjonuje nie tylko na poziomie lokalnym, ale również międzynarodowym. Praca w tego typu instytucjach i firmach wymaga nie tylko znakomitej znajomości języka angielskiego, realiów współczesnego biznesu, ale również kompetencji międzykulturowych, pozwalających nam umiejętnie i z szacunkiem komunikować się z innymi kulturami. Ścieżka „Komunikacja międzykulturowa w biznesie” zapewni ci taką wiedzę, umiejętności i kompetencje!
dr Rafał Majka
Prodziekan ds. kierunku Filologia
ZOBACZ FILM
KADRA

PARTNERZY
