Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSE - WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA W KRAKOWIE
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości powraca w wersji online! W tym roku, w ramach współpracy Wyższej Szkoły Europejskiej z Alexander Mann Solutions, partnerem strategicznym kierunku Lingwistyka dla biznesu, w dniach 16 – 22 listopada odbędą się w naszej uczelni trzy ciekawe i praktyczne wykłady, na które już dziś gorąco Was zapraszamy.

16 listopada (poniedziałek), godz. 10:00 – Sztuka udanych negocjacji i podejmowanie decyzji

Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego prowadzenie negocjacji nazywane jest sztuką. Uczestnicy będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat tego, co kryje się pod pojęciem udanych negocjacji oraz jakie etapy można wyróżnić podczas prowadzenia rozmów negocjacyjnych. Zwrócimy szczególną uwagę jak umiejętność  podejmowania decyzji  oraz odpowiedniego doboru argumentów wpływa na odniesienie sukcesu w negocjacjach. Zastanowimy się, dlaczego tak istotne jest wcześniejsze przygotowanie się do negocjacji oraz jak ważną rolę odgrywa w całym procesie komunikacja pozawerbalna.

Termin rozpoczęcia rejestracji: od 9 do 13 listopada do godz. 12:00 poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: biurokarier@wse.krakow.pl, umieszczając w nim: imię i nazwisko, nazwę uczelni i studiowanego kierunku.

19 listopada (czwartek), godz. 12:00 – Tajemnice rozmowy kwalifikacyjnej oraz sztuka efektownego pisania CV

Podczas warsztatu uczestnicy zostaną zapoznani z etapami procesu rekrutacyjnego oraz ich charakterystyką. Zwrócimy szczególną uwagę na rozmowę kwalifikacyjną, analizując przy tym jedną z najczęściej stosowanych metod podczas rozmowy – czyli wywiadu kompetencyjnego. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pytaniami, których można sie spodziewać oraz sposobami jak na nie najlepiej odpowiadać.  Omówione zostaną błędy, których należy się wystrzegać oraz metody na to, aby jak najskuteczniej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy zostaną również zapoznani z najlepszymi praktykami w zakresie tworzenia profesjonalnego CV, będą mogli dowiedzieć się, jakie elementy oraz informacje powinno zawierać oraz w jaki sposób powinno być zorganizowane.

Termin rozpoczęcia rejestracji: od 9 do 16 listopada poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: biurokarier@wse.krakow.pl, umieszczając w nim: imię i nazwisko, nazwę uczelni i studiowanego kierunku.

20 listopada (piątek), godz. 12:00 – Radzenie sobie ze stresem oraz reagowanie na zmianę

Podczas warsztatu zostaną omówione praktyczne porady jak radzić sobie ze stresem w codziennym życiu. Przeanalizowane zostaną czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne wywołujące stres, zastanowimy się dlaczego czasem wyzwaniem staje się jego opanowanie, szczegółowo zostanie omówiony stres związany z obowiązkami w pracy. Uwaga zostanie również poświęcona tematowi zmian w życiu, które zazwyczaj wywołują rekcję stresową oraz jak odpowiednio należy na nie reagować.

Termin rozpoczęcia rejestracji: od 9 do 17 listopada poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: biurokarier@wse.krakow.pl, umieszczając w nim: imię i nazwisko, nazwę uczelni i studiowanego kierunku.

Do zobaczenia!

Zapisz się do naszegonewslettera!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej uczelni.